top of page

Are You Considering Homeschooling? Try These Tips!

Pēdējos gados ir bijuši miljoniem vecāku, kuri ir pievērsušies mājmācībai. Iemesli ir dažādi, taču mājmācība ir likumīga iespēja, kas dažos gadījumos var piedāvāt labāku izglītību nekā valsts skola. Ja esat apsvēris iespēju mācīties mājās, ir lietas, kas jums jāzina. Apskatiet šos padomus, lai palīdzētu jums maksimāli izmantot mājmācības iespējas.


Ja plānojat mācīt bērnu vai bērnus mājās, atcerieties, ka grāmatas un izvēlētās mācību programmas ir tikai pamats. Labākā mācību pieredze mājās ir tāda, kurā ir iekļauti materiāli un koncepcijas, kas iegūtas ārpus mājas un mācību programmas. Ja nevarat atrast vienu mācību programmu, kas atbilst jūsu vajadzībām, nebaidieties izmantot vairākus avotus.


Tas, ka jūs ievērojat mācību programmu no cita avota, nenozīmē, ka jums tā ir jāievēro. Mācību programmā bieži ir tādas daļas, kas neatbilst jūsu bērna mācīšanās stilam vai grafikam. Esiet elastīgs attiecībā uz mācību programmu un nebaidieties atmest tās daļas, kas neatbilst jūsu izglītības plānam.


Ļaujiet saviem bērniem pārņemt vadības grožus. Vienkārši pievērsiet uzmanību tam, kas jūsu bērnam interesē katru dienu. Ja redzat, ka viņi kaut ko dara vai pat skatās televizorā, ko varat pārvērst par mācību stundu, izmantojiet to savā labā. Ļaujot saviem bērniem uzzināt par to, kas viņus interesē, jūs padarīsit mācīšanos patīkamu un vieglu.


Runājiet ar citām mājmācības ģimenēm un pat dodieties ar viņiem ceļojumos. Tas ir gan jautri, gan lielisks veids, kā jūsu bērni var mijiedarboties un socializēties ar vienaudžiem. Dažās vietās varat saņemt arī grupu atlaides.


Mācot bērnus mājās, dienas beigās var būt grūti atrast laiku Bērnu nometnes, lai pagatavotu maltīti. Plānojiet savas ēdienreizes jau pirms laika un pagatavojiet, cik vien iespējams. Lazanjas cepšana nedēļas nogalē un porciju sasaldēšana patiešām var būt glābiņš nedēļas laikā, kad nevēlaties gatavot.


Jūs nosakāt savas skolas grafiku! Ja jūsu bērni lieliski pavada laiku, spēlējot matemātikas spēles, pavadiet to spēlēšanai tik daudz laika, cik vēlaties. Jums ir jādara viss iespējamais, lai jūsu bērni būtu ieinteresēti un izklaidētos mācību laikā. Kad mācīšanās kļūst par pienākumu, viņi ātri zaudēs interesi un mācīšanās process palēnināsies.


Izpētiet jūsu reģionā pieejamos resursus. Dažās iestādēs var būt īpašas nodarbības vai aktivitātes, kas īpaši paredzētas bērniem, kas mācās mājās. Jūs varat arī saņemt atlaides kultūras pasākumiem šajā rajonā. Tāpat neaizmirstiet par internetu. Dažādos forumos un tīmekļa vietnēs ir daudz zināšanu, kurām ir viegli piekļūt.


Katru gadu sastādiet sava bērna izglītības plānu. Skolotāji savas stundas plāno iepriekš, un arī jums tas jādara. Pirms sākat bērnu mājmācības programmu, uzrakstiet savus izglītības mērķus un to, kā jūs tos sasniegsit. Šīs taktikas izmantošana palīdzēs nodrošināt, ka jūsu bērns iegūs informāciju, viņam ir jāiegūst vērtīga izglītība.


Ja esat iesācējs mājskolā, nemēģiniet darīt pārāk daudz kā vienu reizi. Atvieglojieties savā rutīnā. Piemēram, pirmajās dienās koncentrējieties galvenokārt uz vienu tēmu. Pievienojiet papildu tēmas, kad jūtaties ērtāk, taču pārliecinieties, ka darāt to savlaicīgi, lai jūsu bērni paliktu uz pareizā ceļa.


Noteikti izveidojiet plānus uz papīra. Jūs esat izlēmis mājasmācības iemeslus, taču visu pierakstot, tas palīdz saprast. Stingri paturiet prātā savus mērķus, lai jūs varētu diezgan viegli atbildēt uz citu jautājumiem par jūsu plāniem. Tas palīdzēs jums vieglāk tikt galā ar to.


Studenti tipiskā klasē iemieso dažādus mācīšanās stilus. Tomēr vecāki, kuru bērni mācās vairākās mājās, bieži aizmirst, ka mācīšanās stili var ievērojami atšķirties atkarībā no brāļa un māsas. Stils, kas piemērots jūsu vecākajam bērnam, var būt neefektīvs jaunākā bērna mācīšanai. Nemēģiniet samazināt stūrus, izmantojot vienu metodi visiem saviem skolēniem — brāļiem un māsām vai citādi.


Veltiet laiku lasīšanai! Jo vairāk mācīsies par mājmācību, jo vieglāk varēsi mācīt savus bērnus. Ir daudz grāmatu, kuras varat izlasīt un kas aptver dažādus mācību priekšmetus, kurus jūs mācīsit saviem bērniem. Viņi jums palīdzēs ar izskaidrošanas metodēm, kad jūsu bērniem ir jautājumi, uz kuriem jums ir jāatbild.


Kad jūsu bērni kļūst vecāki, viņi var palīdzēt izlemt, vai viņiem vajadzētu turpināt mācīties mājās. Ja viņi domā, ka viņiem ļoti patiktu būt parastajā skolā, tad lai pamēģina kādu semestri vai gadu. Pārliecinieties, ka viņi saprot, ka viņi apņemas strādāt vismaz vienu semestri, lai jūs varētu izvairīties no pārsteidzīgiem lēmumiem.


Izmantojiet ģimenes spēku, iesaistot mājmācībā visus. Piemēram, ja kāds no jūsu ģimenes ir bijis karā, jautājiet, vai viņi vēlas runāt ar jūsu bērniem par to, ko karš šajā laikā nozīmēja valstij.

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page